خبرگزاری مهر: برای نخستین بار در شمال کشور؛ خانه فرار (اسکیپ روم) در رشت افتتاح شد.

رشت- برای نخستین بار در شمال کشور، خانه بازی مجهز به اتاق فرار، بازی های معمایی و بازی های فکری زیر نظر مجتمع فرهنگی دیجیتال خاتم الانبیاء (ص) گیلان در رشت افتتاح شد.

مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال خاتم الانبیاء (ص) در گفتگو با خبرنگار مهر، هدف از ایجاد این خانه بازی را توسعه فعالیت های فرهنگی در فضای تعاملی و استفاده از ابزار های تعاملی فرهنگی مانند بازی های معمایی و فکری و اتاق فرار در کنار رسانه های نوین برای ارتقاع سلامت فرهنگی جامعه دانست.

دانیال سمیعی افزود: از دی ماه ۹۵ ایده راه اندازی مرکز اتاق فرار (اسکیپ روم) در مجتمع فرهنگی دیجیتال خاتم الانبیاء (ص) استان گیلان مطرح و به دلیل جذابیت موضوع و فقدان مرکز مشابه در استان برنامه ریزی جهت طراحی داستان و معما و انتخاب مکان مناسب آغاز شد.

وی ادامه داد:با توجه به طراحی داستان با موضوع تخیلی «فرار از خانه امن موساد در رشت» جستجو برای یافتن یک منزل قدیمی با ویژگی های معماری خاص در سطح رشت آغاز شد که کار بسیار دشواری بود. در نهایت مکانی که پیدا شد یک منزل بسیار قدیمی ساخت روسها بود که برای فضای بازی بسیار مناسب است و جذابیت های معماری ویژه ای دارد.

مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به اینکه تعمیرات این خانه سه ماه به طول انجامید گفت: این مرکز شامل کافه بازی، بازی های تعاملی و بازی های فکری اما به دلیل اهمیت موضوع اتاق فرار و ویژگی های معماری ساختمان، در حال حاضر تمرکز اصلی ما بر روی اتاق فرار است.

سمیعی خاطرنشان کرد: در روز افتتاحیه اتاق بازی و کافه گیم با بازی های نظیر ریسک و مونوپولی و اوتلو و همچنین انجام بازی تست توسط داوطلبان در اتاق فرار یا همان اسکیپ روم انجام شد…
ادامه خبر در سایت خبرگزاری مهر

, , , , ,

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست